10 مهر 1401 ساعت 03:42

سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: حدود 65 درصد از مسافران و زائران ورودی با ناوگان حمل و نقل عمومی به مشهد از طریق پایانه‌های مسافربری پذیرش شدند.

ه گزارش ستاد خبری استقبال از بهار 94 شهرداری مشهد، سید مهدی علوی‌مقدم با بیان این مطلب اظهار کرد: از بیست و ششم اسفندماه 93 تا سیزدهم فروردین‌ماه جاری، یک میلیون و 552 هزار و 123 مسافر و زائر از طریق پایانه‌های مسافربری شهرداری به مشهد وارد شدند که این رقم معادل 65 درصد از مسافران و زائران ورودی به مشهد است که با ناوگان حمل و نقل عمومی میهمان این شهر شدند.
وی افزود: در مدت مشابه سال گذشته نیز نقل و انتقال یک میلیون و 576 هزار و 857 مسافر و زائر از طریق پایانه‌های مسافربری مشهد به ثبت رسیده است.
سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد ادامه داد: در نوروز 94 تعداد 810 هزار مسافر از طریق پایانه‌ها به شهر وارد شدند و 750 هزار مسافر نیز با استفاده از اتوبوس‌های موجود در پایانه‌ها از شهر خارج شدند. 
علوی‌مقدم خاطر نشان کرد: 69 هزار و 705 دستگاه اتوبوس نسبت به خدمات‌رسانی و جابجایی مسافران در نوروز 94 اقدام کردند. 
وی با اشاره به استقرار بیش از 400 دستگاه تاکسی، 70 دستگاه اتوبوس و 35 دستگاه وانت‌بار در محل پایانه برای جابجایی و انتقال مسافران، گفت: همچنین حدود یک‌هزار نفر از زائران به صورت اضطراری در پایانه مسافربری امام رضا(ع) اسکان یافتند و حدود 800 راننده نیز در خوابگاه رانندگان پایانه مسافربری پذیرش شدند.
سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد به فضاسازی و زیباسازی محیط پایانه جهت استقبال از زائران اشاره و خاطر نشان کرد: در نوروز امسال مراسم استقبال از میهمانان و زائران در نخستین روز سال با حضور استاندار و شهردار و دیگر مدیران و مسوولان شهری برگزار شد.

Back to Top

Template Design:Dima Group